Koncert Jazzy Xmas

Koncert Jazzy Xmas

bilety jazzxmas

Świętowania nigdy za wiele, dlatego nowy rok, bo już 3 stycznia o godz. 19:00, powitamy koncertem Jazzy Xmas młodzieżowej grupy z Kalisza. W skład formacji wchodzą wybitnie utalentowani muzycy, którzy mimo swojego młodego wieku osiągnęli już wiele w świecie muzyki!

Leon Jakubek- lat 16, urodzony w 2007 roku, kaliszanin. Jest uczniem 4 klasy Szkoły Muzycznej II stopnia im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wlkp. w klasie fortepianu klasycznego. Edukację pianistyczną rozpoczął w wieku siedmiu lat. Już od pierwszych lat nauki brał udział w licznych konkursach i warsztatach pianistycznych, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych, zdobywając liczne nagrody. Uczestniczył w wielu lekcjach mistrzowskich z najlepszymi profesorami sztuki pianistycznej, takimi jak: Kuba Stankiewicz, Joel Holmes, Pavel Gililov, Bogdan Hołownia, Waldemar Andrzejewski, Joanna Marcinkowska, Maciej Pabich, Grzegorz Jabłoński.

Był uczestnikiem mistrzowskich kursów pianistycznych Wiosennej Akademii Muzyki 2023 r. w Europejskim Centrum Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach ze znakomitym prof. Pavlem Gililovem (fortepian klasyczny). Warsztaty pianistyczne w zakresie muzyki klasycznej realizował również u prof. Waldemara Andrzejewskiego, prof. Macieja Pabicha oraz prof. Joanny Marcinkowskiej z Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

W zakresie muzyki jazzowej i rozrywkowej brał udział w International Chodzież Jazz Workshops „Cho-Jazz” w latach 2022 i 2023 w klasie fortepianu prof. Pawła Tomaszewskiego, prof. Bogdana Hołowni i prof. Michała Tokaja., Międzynarodowych Warsztatach Jazzowch w Puławach „sPOKoJAZZ” w 2023r. w klasie prof. Joela Holmesa, Urbanator Days w 2022r. z Michałem Urbaniakiem oraz w IX Ogólnopolskich Warsztatach Muzycznych „PoluZONE” w 2023r. na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach z Kubą Badachem i jego zespołem „Poluzjanci” w składzie: Kuba Badach, Robert Luty, Grzegorz Jabłoński, Marcin Górny, Piotr Żaczek, Damian Kurasz. W roku 2023 grał jako pianista w Big Bandzie pod batutą Jacka Namysłowskiego.

W swojej pianistycznej karierze grał ze światowej klasy muzykami m.in. Rafałem Sarneckim, Piotrem Baronem, Maciejem Sikałą, Michałem Urbaniakiem, Wojciechem Pulcynem, Patrykiem Doboszem i wieloma innymi.

Jest laureatem wielu międzynarodowych i krajowych konkursów pianistycznych.

Marcel Tułacz-lat 15, urodził się w 2008 roku w Kaliszu. Swoją muzyczną przygodę rozpoczął w wieku siedmiu lat uczęszczając do prywatnej szkoły muzycznej MUSIC STORE w Kaliszu, gdzie zaczął naukę gry na keyboardzie, następnie uczył się wokalu i gry na perkusji. Chcąc zgłębiać swoją wiedzę muzyczną rozpoczął naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu w klasie akordeonu. W 2019 wziął udział w warsztatach ,,Latem Zagrane" prowadzonych przez Adama Sztabę. Kolejne warsztaty, w których brał udział, również były prowadzone przez Adama Sztabę w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach w 2021 roku. W 2022 wziął udział poprzez eliminacje w projekcie ,,Orchestra4Young" organizowane przez Filharmonię w Bydgoszczy. Obecnie bierze udział w licznych konkursach wokalnych, gdzie zdobywa nagrody. Ostatnim osiągnięciem było zdobycie Grand Prix małej plaży oraz odcisk dłoni w alei debiutów w miejscowości Szałe k/Kalisza. Zdobył 3 miejsce w programie telewizyjnym ,,The Voice Kids" w drużynie Tomsona i Barona. Obecnie uczęszcza do Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza na wydziale akordeonu jazzowego. Jest wokalistą w zespole ,,Muzyczni Tułacze".

Maurycy Majewski, lat 17 - młody muzyk, trębacz, solista. Uczeń 5 klasy Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu w klasie trąbki Pana Mariusza Pikulskiego. Wielokrotnie brał czynny udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wyśmienitych profesorów m.in. Roman Gryń, Eric Aubier, Sergiu Carstea, Tamir Akta, Marco Pierobon, Charli Green, Andrea Tofanelli. Ronald Romm, Klaus Bräker oraz takie legendy jak Eric Miyashiro i Matthias Hofs. Dwukrotnie brał udział w wymagających warsztatach orkiestrowych prowadzonych przez Adama Sztabę. Jest laureatem wielu konkursów o zasięgu ogólnopolskim jak i międzynarodowym. Już w roku 2016 jako młodziutki solista Orkiestry Dętej z Tarnowa Podgórnego, otrzymał wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Balkan Folk Fest w Bułgarii. Został również wyróżniony w regionalnych przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej. Koncertuje z różnymi orkiestrami, kilkakrotnie występował jako solista z Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych z Poznania. Towarzyszył na scenie m.in. zespołowi Dżem, Lady Pank, T-Love, Wojtek Mazolewski Quintet. Jego trąbka akompaniowała takim artystom jak m.in. Kayah, Michał Urbaniak, Kasia Wilk, Viki Gabor, Stanisław Słowiński. Jako wolontariusz swoją trąbką czynnie wspiera akcje charytatywne.

GOŚCINNIE:

Regina Felix- lat 19, studentka II roku wokalistyki jazzowej na Wydziale Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Absolwentka klasy muzyczno-teatralnej w LXXV Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Warszawie. Brała udział w programie „Szansa na sukces”, w którym otrzymała I wyróżnienie.

Uczestniczka warsztatów jazzowych „Cho-Jazz 2023” oraz „Muzyka naszych czasów 2023”.

Wojciech Lubczyński- naukę gry na perkusji rozpoczął w wieku czterech lat pod okiem taty. Od tamtego nadal tata jest jego mentorem i dodatkowo uczy się na lekcjach prywatnych. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tomaszowie Mazowieckim w klasie fortepianu. Z jazzem był związany praktycznie od urodzenia (tata-perkusista jazzowy, mama-wokalistka), jednak tym gatunkiem muzyki poważnie zainteresował się w wieku trzynastu lat. Obecnie gra głównie jazz, gospel i pop.

 

 

Date

02 styczeń 2024

Tags

Koncerty

Kontakt do nas

Akcelerator
Kultury

ul. Nowy Świat 2A
62-800 Kalisz

tel. 62 751 90 99
tel. 735 021 616
biuro@akceleratorkultury.pl

OKP Wieża Ciśnień
im. Bogdana Jareckiego

ul. Górnośląska 66A
62-800 Kalisz

tel. 62 766 43 40
tel. kom. 516 42 49 42
galeria@wiezacisnien.kalisz.pl

Jakub Matuszewski
Specjalista ds. działalności technicznej
technik@wiezacisnien.kalisz.pl


Wioletta Michalak
Specjalista ds. organizacji i koordynacji wydarzeń
koordynator@akceleratorkultury.pl


Julia Kurasz
Specjalista ds. grafiki
grafik@akceleratorkultury.pl

Piotr Bigora
Dyrektor Ośrodka Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień
im. Bogdana Jareckiego w Kaliszu:

tel. 694 819 627
dyrektor@wiezacisnien.kalisz.pl

Akcelerator
Kultury

ul. Nowy Świat 2A
62-800 Kalisz

tel. 62 751 90 99
tel. 735 021 616
biuro@akceleratorkultury.pl

www.akceleratorkultury.pl

    

OKP Wieża Ciśnień
im. Bogdana Jareckiego

ul. Górnośląska 66A
62-800 Kalisz

tel. 62 766 43 40
tel. kom. 516 42 49 42
galeria@wiezacisnien.kalisz.pl

www.wiezacisnien.kalisz.pl

         

Jakub Matuszewski
Specjalista ds. działalności technicznej
technik@wiezacisnien.kalisz.pl


Wioletta Michalak
Specjalista ds. organizacji i koordynacji wydarzeń
koordynator@akceleratorkultury.pl


Julia Kurasz
Specjalista ds. grafiki
grafik@akceleratorkultury.pl

Piotr Bigora
Dyrektor Ośrodka Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień
im. Bogdana Jareckiego w Kaliszu:

tel. 694 819 627
dyrektor@wiezacisnien.kalisz.pl

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych
jest Aleksandra Cnota-Mikołajec.
Kontakt: aleksandra@eduodo.pl
lub iod@eduodo.pl