Kalendarz imprez

Przemysław Świątek

Przemysław Świątek

UWAGA - wystawa przedłużona do 11 maja

Wystawa malarstwa abstrakcyjnego i figuratywnego Przemysława Świątka - 19 marca - 11 maja.

Przemysław Świątek urodził się w Stawiszynie, na terenie dawnego województwa kaliskiego. Mieszka w Kościelnej Wsi, pod Kaliszem. W najstarszym mieście w Polsce ukończył II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki. Następnie zaczął studia na Sekcji Historii Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jako plastyk jest samoukiem. Uważa, że zainteresowania plastyczne kształtują osobowość i wrażliwość. Ukończył policealne Studium Plastyczne Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania im. Stanisława Wyspiańskiego w Lublinie.

Od lat publikuje teksty w prasie regionalnej. Jako dziennikarz współpracował m. in. z „Niedzielą" (lubelską) i „Dziennikiem Wschodnim". W swoich tekstach zajmuje się głównie popularyzowaniem historii lokalnej. Maluje obrazy w technice akrylowej. Lubi abstrakcje, nieobce jest mu malarstwo realistyczne.

 

Ze względu na obostrzenia pandemiczne wystawa została przedłużona do 28 kwietnia br.

Date

19 marzec 2021

Tags

Wystawy

Kontakt do nas

Akcelerator Kultury
ul. Nowy Świat 2A
62-800 Kalisz

tel. 62 751 90 99

www.akceleratorkultury.pl


Michalina Pikuzińska
koordynator pracy artystycznej

tel. 735 021 616
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Piotr Pawlik
specjalista d/s administracyjno-technicznych

tel. 604 403 939
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

OKP Wieża Ciśnień im. Bogdana Jareckiego
ul. Górnośląska 66A
62-800 Kalisz

tel. 62 766 43 40
tel. kom. 516 42 49 42

www.wiezacisnien.kalisz.pl